Tanulók, Egyetemisták
Mi jellemzi ezt az életszakaszt?
Ebben az életszakaszban nő az önállóság, megkezdődik a szülőktől való elszakadás. A tanulók gyakran más városban folytatják tanulmányaikat, kollégiumba költöznek vagy lakást bérelnek. Emellett sportolnak, keresik a különböző szórakozási lehetőségeket, szívesen utaznak és belevetik magukat a párkapcsolatok sűrűjébe. A szabadság mindent elsöprő érzése mellett felmerül a kérdés: miből finanszírozzam mindezt?
- Diákmunka: A fiatalok jellemzően életvitelük finanszírozására szánják az így szerzett jövedelmet, megélhetésre költik, szórakozásra vagy albérletre. A felsőoktatási költségek fedezésére az így szerzett összeg kevés!
- Diákhitel: Ez is egy lehetséges megoldás, ekkor azonban készüljünk fel arra, hogy hosszú távra adósodunk el, több évtizedre, jelenleg 8% körüli kamat mellett.
- Reméljük, egyre többen adják azt a választ, hogy itt az idő hozzányúlni a külön erre a célra félretett megtakarításhoz, melyet egy alapos pénzügyi terv elkészítése után képeztek. Belegondolt már abba, ha a születéstől számítva egy szülő stratégikusan építi ezt az alapot, akkor a gyermek 18 éves korára megerőltetés nélkül fel tudja építeni a szükséges tőkét! Havi húszezer forintos megtakarítással számolva is nagyságrendileg 12-15 millió Ft-ot tud felépíteni!
Már ebben az életszakaszban fontos pénzügyi döntéseket kell meghoznunk!
A megélhetési források előteremtésén kívül is vannak még feladataink. Folyószámlanyitás, ifjúsági bankbetét választása és ebben az életszakaszban van itt az ideje első egészségbiztosítás, élet- és balesetbiztosítás megkötésének.
Vegyük sorra, mik is voltak a fontosabb tervezési feladatok?
- Megélhetési és lakhatási költségek finanszírozása
- Képzési költségek finanszírozása
- Diákhitel
- Folyószámla, pénzkezelés
- Ifjúsági bankbetét
- Egészségbiztosítás, élet- és balesetbiztosítás
Ha ez a kérdés egy picit is elgondolkodtatta, vegye fel a kapcsolatot velünk,
kérjen egy objektív, független szakvéleményt és egy díjmentes konzultációt!