Sokan  kerestek minket az elmúlt hetek "brókerbotrányai" miatt, akik hasonló kérdéssel fordultak hozzánk: mennyire biztonságos az általam választott befektetési forma és egyáltalán mi tekinthető jogviszonyi szempontból biztonságos megoldásnak? Mi egyik érintett céggel sem voltunk vagy vagyunk kapcsolatban, ezért a mi ügyfeleinket nem érinti ez a helyzet, de elkészítettük ezt az útmutatót, hogy Ön is a lehető legnagyobb biztonságban tudja megtakarításait!

Egy ilyen eseménysor mindig megállítja a  rohanó mókuskereket és ilyenkor érdemes elgondolkodni azon, hogy különböző megtakarításaink, különböző jogviszonyban elhelyezve, különböző biztonsági szinten vannak.

Pénzügyi befektetések esetén alapvetően háromféle típusú jogviszony létezik:

1., A bankon keresztüli megtakarítás, ahol bankcsőd esetén az OBA (Országos Betétbiztosítási Alap) 100.000 euróig garantál. Az elmúlt időszakban sok hitelintézeti csőd volt, ugye emlékszik még a takarékszövetkezetek, kereskedelmi bankok példáira. A jelenlegi helyzetben elgondolkodtató, hogy az OBA-nak nincs elég pénze, kiürült a kassza, ezért a Magyar Nemzeti Bank ad nekik hitelt, hogy teljesíteni tudják feladatukat.

2., Közvetlenül brókercégnél vagy alapkezelőnél is elhelyezhető a megtakarítása. Itt is ismertek az előzmények, ide tartozik a Buda-Cash, a Hungária Zrt.  és a Quaestor Hrurira botránya is. Ebben az esetben a Beva (Befektetési-védelmi Alap) biztosít 20.000 euróig. Azonban vannak olyan esetek, ahol kérdéses, hogy egyáltalán kártalanítják-e az ügyfeleket, ilyen a Quaestor példája is, aki a gyanú szerint 150 milliárd forint értékben bocsátott ki fiktív kötvényt.

3., Van egy harmadik út is, amikor biztosítótársaságon keresztül történik a befektetés: biztosítói díjtartalékba vagy befektetési eszközalapokba. A legnagyobb biztonságot a biztosító részvénytársaságok számára előírt követelmények - mint például a magas szavatoló tőke, illetve a viszontbiztosítók rendszere - nyújtják.

Ön hallott már csődbe ment biztosítótársaságokról? Mi nem nagyon tudunk erre példát mondani, bankok és brókercégek között annál inkább.

Sok ügyfelünk, aki kitöltötte már analízisünket, találkozott a jogbiztonság fogalmával. Ha Ön is nagyobb biztonságban szeretné tudni befektetéseit, látogasson el honlapunkra és töltse ki portfólió űrlapunkat!

Itt az idő, hogy a jogviszonyi biztonság szempontjából felülvizsgálja biztosításait, kérje független szakértőnk véleményét és a díjmentes portfólióátvizsgálást!

Üdvözlettel:
nz-Navigátor csapata


Kövessen minket a Facebook-on, Twitter-en, LinkedIn-en, Google+-on!
                                                                                        
          Pénz-Navigátor
... navigáció a pénzügyekben