Portfólió-átvizsgálás - Teljeskörűen és objektíven átvizsgáljuk meglévő pénzügyi megoldásait, szerződéseit, s egy analízis során javaslatokat fogalmazunk meg élethelyzetével és céljaival kapcsolatban. Egy független szakembergárda véleménye sose árt!
Ne maradjon le róla! 

Kedves Olvasó!

Ismételten jelentkezünk - a szokásos hírleveleink mellett - kizárólag az ügyfeleinknek szóló exkluzív levelünkkel. Szeretnénk megköszönni a bizalmat, melyet kaptunk akkor, amikor szakmai útmutatásunkat kérte pénzügyeiben!

Szakmai csoportunk, a Pénz-Iránytű csapata - Sági Péter vezetésével - külön figyelmet fordít az aktualitásokra, így mostani levelünket is érdemes végigolvasnia, hiszen azon pénzügyi tervezők, befektetési tanácsadók dolgoztak, hogy a legfontosabb információkat elérhetővé tegyék Önnek!

Veszélyben a bankbetétesek?

Ez a kérdés egyre több emberben fogalmazódik meg, különösen a ciprusi események hatására. Ha nem hallott volna róla, röviden összefoglaljuk Önnek a történteket: egy ciprusi bank csődbe ment, mert túl sok görög állampapírt vett, melyek elvesztették értéküket, több mint fele leírásra került. Az EU pedig – az eddigi gyakorlattól eltérően – elvárta, hogy a befektetők fizessék a csődöt. A 100.000 euró feletti befektetéseket veszteségként leírták, a többit zárolták vagy bankrészvényre cserélték. Ennek az eseménynek a jelentősége jóval nagyobb annál, minthogy sok gazdag ember elvesztette a pénzét! Ez a pénz mégiscsak egy uniós ország államkötvényébe volt fektetve. Mondhatná, hogy Görögországot már évekkel ezelőtt leminősítették, de ne feledje, ezek a nemzetközi minősítők sorolták bóvli kategóriába a magyar államkötvényeket is! Valamint a legnagyobb bankjainkat sem véletlenül sorolták B kategóriába.

„Az Európai Unió egy készülő direktívája szerint bankcsőd esetén hozzá lehetne nyúlni a bankban tartott nagybetétekhez is” – nyilatkozta Olli Rehn, az Európai Bizottság monetáris és gazdasági ügyekért, valamint az euróért felelős alelnöke.

Sok elemző más EU tagországokban is a ciprusihoz hasonló intézkedéseket vár.

A bankbetétekben bízni nem kell félnetek – a ciprusi történések rávilágítanak a bankbetétek sebezhetőségére. Ha bankbetétben tartjuk pénzünket, elsősorban biztonságban szeretnénk tudni megtakarításunkat. Mi másért döntenénk a bankbetét mellett? A magas hozamok miatt biztos nem. Friss hír: a Magyar Nemzeti Bank történelmi mélypontra, 4,75%-ra csökkentette a jegybanki alapkamatot. A kamatok lekötött betétnél akciós kamat esetén 6-7% közöttiek lehetnek, míg a nem akciós kamatok esetén 5-6% közöttiek. Természetesen ez függ az elhelyezett összeg nagyságától, lekötés idejétől, és a pénznemtől. Ráadásul a lekötött betétet nem, vagy csak a kamat teljes, vagy jelentős részének elvesztése árán lehet felmondani. Nem véletlenül javasolják pénzügyi szakemberek, hogy csak rövid távú megtakarításainkat tartsuk bankbetétben, amelynek mértéke nem nagyobb 3-6 havi jövedelmünknél.

Hogyan lehet védekezni a bankbetétek adóztatása ellen?

Íme két egyszerű megoldás, ami biztonságot nyújthat:

1., Helyezze el pénzét biztosítási jogviszonyban! 

A biztosító részvénytársaságok mögött mindig viszontbiztosítók állnak, ez a csőd ellen plusz biztonsági faktort jelent. A közelmúlt számos bankcsődje mellett biztosítói csődről nem nagyon hallhattunk. A biztosítói alapkezelői jogviszonyban elhelyezett megtakarítások - a jogászok állásfoglalása alapján - nem képezhetik semmilyen követelés tárgyát, s nem inkasszálhatóak a hatóságok részéről. Ma már olyan megoldások is elérhetőek, amelyek nem tartalmaznak életbiztosítási szolgáltatásokat, viszont az "életbiztosítás" megnevezés miatt mindezen jogi és biztonsági előnyöket élvezik.

2., Képezzen aranytartalékot!

A pénzügyi tervezők általánosságban azt javasolják, hogy megtakarításaink 10-15%-át tartsuk nemesfémekben. A megtakarítások ezen részére az egyik legjobbnak tűnő megoldás a fizikai arany vásárlása. Erre jellemző, hogy nem áll pénzügyi, jogi szabályozás alatt, mivel ingóság adásvételének számít és ezáltal nincs kitéve olyan jogi veszélyeknek, mint például egy bankbetét. (lásd: ciprusi események) Ezért a befektetési aranynak továbbra is helye van egy megfontolt portfólióban.

Ha nagyobb biztonságban szeretné tudni megtakarításait, kérje pénzügyi tanácsadója szakmai segítségét!

Piaci tipp:

Kövesse ezt az alapelvet: akkor kell eladni, amikor az árfolyam fent van, és akkor kell vásárolni, amikor az árfolyam lent van. Egyszerűen hangzik, nem igaz? Íme egy aktuális példa: az euró nagyon erős a forinttal szemben, így általánosságban elmondható, hogy érdemes eurót eladni és például aranyat vásárolni, melynek ára lent van a korábbi csúcsokhoz képest! Nézzük meg ezt részletesebben:

Tekintse meg az arany árfolyamának alakulását az utóbbi egy évben:

Az arany ára az utóbbi napokban több mint 15%-ot esett! Ilyen óriási árfolyamzuhanásra még soha nem volt példa... Remek lehetőség egy hosszú távú megtakarítás elindításához vagy akár a már meglévő portfólió kiegészítéséhez – vélik piaci elemzők. Az arany és egyéb nyersanyagok ára – azok korlátozott volta miatt – hosszú távon fokozatosan növekedhet, így stratégiai befektetésként ajánlhatóak, ráadásul általában a részvénypiacok mozgásától függetlenek, így megfelelő diverzifikációt valósíthatunk meg alkalmazásukkal. 

Ha az aranyról, mint befektetésről beszélünk, nem az ékszeraranyra kell gondolnunk, hanem a befektetési aranyra! Mit jelent ez a gyakorlatban?

A tiszta, 24 karátos, úgynevezett „négy kilences” aranyból készített aranytömb jelenti a megkérdőjelezhetetlen minőséget. Finomságuk ezrelékben fejezhető ki, vagyis 999,9%. Előnye, hogy értékálló, válságálló, ha valaki a világon hitelesített módon ilyen arannyal rendelkezik, az bárhol, bármikor, mindenféle nehézségek nélkül értékesítheti azt.

A pontos eligazodáshoz kérje szakmai segítségünket!


A PSZÁF (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete) rendelkezései nyomán konkrét befektetési javaslatot nem adhatunk, viszont azt szívesen megmutatjuk Önnek, hogy mi miben tartjuk éppen a megtakarításainkat. Az utóbbi egy hétben nagy árfolyammozgások voltak, nemcsak az arany ára esett, hanem a feltörekvő piaci részvényalapoké is! Ilyenkor nem szabad elhamarkodott döntést hozni és a részvényalapokat eladni, hiszen így csak a jelenleg virtuális veszteséget realizálnánk. Az automatikus árfolyamfigyelő rendszerek sok esetben már így is életbe léptek, megakadályozva, hogy további veszteségeket szenvedjünk el. Mi jelenleg aktívan kezelt vegyes alapokban tartjuk megtakarításainkat. Azt, hogy Önnek érdemes-e változtatni a portfólióján, megtudhatja tanácsadóinktól.

Ha szeretné tudni, mi ilyenkor a teendő, vegye fel a kapcsolatot tanácsadójával!

Üdvözlettel:
Pénz-Iránytű csapata


Megtakarítások felülvizsgálata
Rendelkezik megtakarításokkal? Megtakarításai a legjobb helyen vannak? Egyedül választotta ki megtakarításait? Ha ebben segített valaki, neki volt-e érdeke abban, amit Önnek javasolt? Folyamatosan nyomon követi-e megtakarítása alakulását? Elégedett-e vele? Mikor látta utoljára tanácsadóját?
Vegye fel a kapcsolatot szakértőinkkel, kérjen egy objektív, független szakvéleményt és egy díjmentes konzultációt!
 

Biztosítások felülvizsgálata
Rendelkezik biztosításokkal? Egyedül választotta ki biztosításait? Ha ebben segített valaki, neki volt-e érdeke abban, amit Önnek javasolt? Folyamatosan nyomon követi-e biztosítása alakulását ár-érték arányban? Elégedett-e vele? Tisztában van vele, hogy biztosítása mennyit fizet baleset, rokkantság vagy haláleset esetén?
Vegye fel a kapcsolatot szakértőinkkel, kérjen egy objektív, független szakvéleményt és egy díjmentes konzultációt!


Hitelek felülvizsgálata
Rendelkezik hitelekkel? Tudta, hogy ma több mint 40 bank kínálja hitelkonstrukcióit? Biztos, hogy a legkorszerűbb konstrukciót választotta? Folyamatosan nyomon követi-e a kondíciók alakulását? Elégedett-e vele?
Vegye fel a kapcsolatot szakértőinkkel, kérjen egy objektív, független szakvéleményt és egy díjmentes konzultációt!   


Kövessen minket a Facebook-on, Twitter-en, IWIW-en, Google+-on!
                                                                                      
          Pénz-Iránytű
... navigáció a pénzügyekben